Yurdaer Okur

Yurdaer Okur, tiyatro ve sinema oyuncusu.

Bafra Süper Lisesi'ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi. 3 sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin ona göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı. Daha sonra M.S.Ü Devlet Konservatuarı'nda yüksek lisans yaptı.1999'da Genco Erkal ile tanışan Okur, Yalınayak Sokrates'te oynadı. Ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu'na girdi ve \'Leenane\'in Güzellik Kraliçesi\', \'Ben Ruhi Bey Nasılım\', Benerci Kendini Niçin Öldürdü\'de rol aldı. Kadrolu olarak 2002 de Diyarbakır Devlet Tiyatrosu\'na giren Yurdaer Okur, orada \'Hortlak\', \'Dünyanın Ortasında Bir Yer\', 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz\'da oynadı. Çocuk oyunu yönetti. Diyarbakırlı gençlere drama dersleri verdi.Tiyatro dışında sinema ile de ilgilenen Okur 2002\'de Sır Çocukları\'nda küçük bir rol aldı. 2004 yılında Fransa-Türkiye ortak yapımı olan Estelle Gérard\'ın 'chemins d\'O/Güneşin Doğuşu filminde rol aldı. Kısa metraj bir film olan Chemins d\'O, Fransa, Hollanda, Japonya'da festivallere katıldı. Sinema oyunculuğunu bu filmde keşfeden ve çok seven Yurdaer Okur 2006\'da korku-gerilim türündeki Gen filminde oynadı. Bunların yanı sıra bir çok reklam ve televizyon dizisinde yer aldı.

 1. 7. Koğuştaki Mucize – Yedinci Koğuştaki Mucize Yerli Film 720P
  Tüm Bilgiler
  7. Koğuştaki Mucize – Yedinci Koğuştaki Mucize Yerli Film 720P 2019, Dram 
  Yerli Film
  Film 1983 yılında bir Ege kasabasında ve sıkıyönetim dönemlerinde yaşanan hazin bir olayı anlatıyor. 7 yaşındaki Kızı ile aynı zekâ yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu alan film, izleyenleri gözyaşlarına boğuyor. Aras bulut İynemli’nin başrolde oynadığı filmde kasabada küçük bir kız ölür. Ölen kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve ölümünün sorumlusu olarak da kasabada babaannesi ile birlikte yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo tutuklanır. Olayın kendisi tarafından işlenmediğini ısrarla savunmasına rağmen hiç kimseyi inandıramayan Memo cezaevine atılır. Mahkeme aşamasında süren duruşmalar sonrasında idam cezasına çarptırılan Memo çaresiz bir şekilde ölümü beklerken, yakınlarının adalet arayışları da sonuçsuz kalır.Oldukça zorlu geçen cezaevi günlerine rağmen Memo’nun tek dileği kızı Ova ile tekrar kavuşabilmek ve suçsuz olduğunu herkese kanıtlayabilmektir. Acaba Memo idam edilerek öldürülecek mi? veya bir mucize gerçekleşip bu durumdan kurtulacak mıdır?
  • 2019
  • Türkiye
  • 720P
  • IMDb 8.3
  • 126
  • 0
Yurdaer Okur Haberleri
Bu hafta 6 film vizyona girecek
  Haziran 9, 2020

Bu hafta 6 film vizyona girecek

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 6 film vizyona girecek.
 •   65
 •   0
Son dönem Türk sinemasının en güzel örneklerinden biri olan 7. Koğuştaki mucize filmi, Dram türündeki filmleri sevenlerin keyifle izleyeceği bir yapıt. 2019 sonlarında vizyona giren ve tüm zamanların en büyük gişe hasılatı rekorunu kıran film, 5 milyon144 bin 563 seyirci ve 87 milyon 440 bin 351 TL hasılat elde etmiş. Hasılat olarak ilk sırada yer alan Recep İvedik 5 filmini geride bırakan 7. Koğuştaki mucize, haksız yere hapse atılan Memo’nun adalet arayışını konu alıyor.
 •   72
 •   0
Yurdaer Okur Resimleri