Yol Arkadaşım 2 Eğlence ve Macera Dolu Bir Film

Yol Arkadaşım 2 Eğlence ve Macera Dolu Bir Film

Mayıs 17, 2020

15 Okunma

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı Yol Arkadaşım 2, bir devam filmi. Komedi-macera türünde bir film olması sebebiyle ailece izlenebilecek filmler arasında yer alan Yol Arkadaşım 2, vizyonda kaldığı 15 haftada 2 milyon 343 bin 218 seyirci tarafından izlendi.

İlk filmin devamı niteliğinde olan yapımda Ayvalık’a yapılan yolculuk sırasında arkadaş olan 2 gencin başından geçen komik olaylar anlatılıyor. Yol arkadaşlığıyla başlayan maceraya ev ve iş arkadaşı olarak devam eden arkadaşları yeni bölümde acaba hangi maceralar bekliyor? Filmde kimler rol alıyor? Gibi tüm soruların cevabı haberimizin devamında yer alıyor.

Yol Arkadaşım 2 Filminin Konusu Nedir? Kimler Rol Alıyor?

Yol Arkadaşım 2 hem ev hem de iş arkadaşı olarak yaşamlarına devam eden 2 gencin başlarına gelen komik olayları anlatıyor. Serinin bu bölümünde müzik konusunda kariyer yapmak isteyen Onur’un menajerliğini Şeref üstleniyor ve filmin sonuna kadar dinmeyen keyifli anlar başlıyor. Menajerliği üstlenen Şeref, Onur’un bir şarkı yarışmasına katılması konusunda ikna etmeye çalışır, böylece işlerinin açılacağını ve müzikten para kazanabileceğine inandırır. Sesinin güzelliğiyle kısa sürede dikkat çekmesine rağmen müzikten hiç para kazanamayan Onur, asıl mesleği olan ilaç mümessilliğine dönmeye karar vermiştir. Tam bu sırada Şeref Onur’a kendisi için bir turne ayarladığını, bu turneyi tamamlaması halinde tanınmış bir sanatçı olacağını söyler.

Yol arkadaşlıkları sırasında aralarında kuvvetli bir bağ oluşan ikilinin karakterleri birbirine zıt olmasına rağmen, Şeref’in patavatsız tavırları ve her maceraya gözü kapalı atılması arkadaşlıklarında yaşanan her şeyi sürprize açık hale getirmektedir. İş arkadaşlığında pek başarılı olamayan ikili ev arkadaşlığında da birçok aksilikle karşılaşır ve işler tam bir curcunaya döner.

Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? Film Nerede Çekildi?

İlk bölümün devamı niteliğinde olan Yol Arkadaşım 2 oldukça eğlenceli ve önceden kestirilemeyen birçok komik olaylarla dolu. Sıkılmadan ailenizle izleyeceğiniz filmde başrolleri İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç paylaşıyor. Diğer rollerde ise, Dilber Ay, Ezgi Eyüpoğlu, Kadir Polatçı, Olgun Toker, Aycan Koptur, Bahar Şahin, Kıvanç Baran, Tamer Levent, Ülkü Duru gibi isimler yer alıyor. Oldukça eğlenceli geçen filmin çekimlerine ilk olarak İstanbul’da başlandı. İstanbul’un farklı semtlerinde çekim alanları oluşturan ekip bu sahnelerin çekimi sonrası İstanbul –Ayvalık yolu üzerinde çekimler yaparak filmi tamamladı. Film büyük oranda Ayvalık yolu üzerinde çekilmekle birlikte bazı sahnelerin çekimleri Ayvalık merkezde gerçekleşti.

Yol Arkadaşım Serisi Devam Edecek mi?

Serinin ilk bölümünde bir hayli ses getiren film, Yol Arkadaşım 2 filmiyle kendisini kanıtlamış bulunuyor. Filmi izleyen birçok izleyici de serinin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Bu konuda sosyal medya araçları dâhil birçok farklı platformlarda beklentilerini dile getiren sinemaseverler bu konuda bir açıklama bekliyor. Ancak gerek korona virüs salgını tedbirleri gereğince gerekse sinemanın geleceğinin belirsizliği sebebiyle filmin yapımcıları bu konuda her hangi bir açıklamada bulunmuyor.

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de derinden etkileyen korona virüsü, film ve dizi sektörünü de oldukça olumsuz şekilde etkilemiş bulunuyor. Vizyona girmeyi bekleyen filmlerin ne zaman izleyiciyle buluşacağı bilinmezken, yeni film çekimleri de askıya alınmış bulunuyor. Aynı durum dizi sektöründe de benzer olayların yaşanmasına sebep olmuş durumda. Birçok dizi erken final yaparken, dizilerin yeni bölümlerinin çekilmemesi sebebiyle kanallarda izleyicilere eski bölümlerin tekrarları veriliyor. Film günlerinde eski Yeşilçam filmlerini kurtarıcı olarak gören kanalların büyük bölümü de eski filmlerle yayın kuşaklarını dolduruyor.

Yorum Alanı