Seyfi Dursunoğlu Aramızdan Ayrıldı

Seyfi Dursunoğlu Aramızdan Ayrıldı

Temmuz 18, 2020

26 Okunma

Huysuz Virjin karakteriyle 7’den 70’e herkesin sevgilisi olan, Seyfi Dursunoğlu 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.Ünlü oyuncu Seyfi Dursunoğlu 15 gündür KOAH ve pnömoni(zatürre) tedavisi gördüğü hastanede dün (17 Temmuz 2020) akşam saatlerinde vefat etti. Yaşamına birçok skeç, gösteri ve eser sığdıran ün...

Huysuz Virjin karakteriyle 7’den 70’e herkesin sevgilisi olan, Seyfi Dursunoğlu 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ünlü oyuncu Seyfi Dursunoğlu 15 gündür KOAH ve pnömoni(zatürre) tedavisi gördüğü hastanede dün (17 Temmuz 2020) akşam saatlerinde vefat etti. Yaşamına birçok skeç, gösteri ve eser sığdıran ünlü oyuncu geçtiğimiz yıl, “Çok yoruldum. Yaşım da ilerledi. Artık gitme hazırlığı yapıyorum.” şeklinde bir röportaj vermişti. Bu açıklamadan sonra 1 yıl geçmeden vefat eden Seyfi Dursunoğlu arkasında ölümsüz bir karakter olan Huysuz Virjin’i ve dünyanın nezaket varken nasıl bir yer olduğu hatırasını bırakıp ebedi uykusuna daldı.

Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), 1932 yılında Trabzon’da doğdu. Deniz Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye’de herkesin aynı, tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER