Matrix 4’ün Çekimleri Devam Edecek!

Matrix 4’ün Çekimleri Devam Edecek!

Mayıs 18, 2020

17 Okunma

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle çekimlerine ara verilen The Matrix 4’ün çekimlerine Temmuz ayında devam edilmesi bekleniyor.

Tüm dizi ve film çekimlerini durduran koronavirüs salgını The Matrix 4 filmini de etkileyerek çekimlerini durdurdu. Çekimlerinin Berlin’de devam etmesi planlanan filmin çekimleri Şubat ayında San Francisco’da başlanmıştı. Mart ayında Berlin’e gelen film ekibi koronavirüs salgını nedeniyle çekimlere başlayamadan süresiz erteleme kararı almak zorunda kaldı.

Bir çok ülkede olduğu gibi film çekimlerinin planlandığı ülke olan Almanya’da da salgın kontrol altına alınmaya başlandığı için çekimlerin devam edebilmesi için ilk adımlar atıldı. The Matrix 4 ekibi ve Warner Bros, çekimleri beklemeleri amacıyla 6 Temmuz’a kadar geçerli sözleşme imzaladılar. Bu da filmin Temmuz ayında tekrar çekimlere başlayacağı fikrini uyandırdı.

Koronavirüs salgını sebebiyle çekimlere ara verilmeden önce The Matrix 4 filminin 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyordu. Yaklaşık 4 ay ara verilen çekimlerin vizyon tarihini nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Ancak vizyon tarihine 1 yıl kaldığı için vizyon tarihinin değişmemesi de mümkün.

Filmin çekimlerinin ne zaman devam edeceğini ve ne zaman vizyona gireceğini bekleyip göreceğiz.

Yorum Alanı